Monoblok T-CAP na R32. Propozycja Panasonic

Monoblok T-CAP na R32. Propozycja Panasonic

Monoblok T-CAP to nowa propozycja pompy ciepła powietrze/woda od Panasonic. W urządzeniu zastosowano czynnik chłodniczy R32. Rozwiązanie dobrze sprawdzi się w domach modernizowanych.

Seria urządzeń T-CAP Mono-bloc J Generation stanowi rozwinięcie powietrznych pomp ciepła Aquarea. Panasonic na razie oferuje swoje rozwiązanie jako jednofazowe w dwóch wydajnościach grzewczych: 9 i 12 kW. Rozwiązania trójfazowe, o wydajnościach 9, 12 i 16 kW, wejdą na rynek nieco później, ale jeszcze w tym roku.

Wśród zalet swojego nowego rozwiązania firma podkreśla jego przeznaczenie do modernizacji budynków:

  • przeznaczone do łatwego montażu na zewnątrz (pamiętajmy tylko o ochronie przed zamarzaniem);
  • stanowi pełne rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i produkcji c.w.u,;
  • może łatwo zastąpić tradycyjne źródło ciepła, współpracując z grzejnikami (ale jest też przygotowane do współpracy z ogrzewaniem podłogowym lub klimakonwektorami).

Współpracę z niemal dowolną instalacją ogrzewczą zapewnia zdolność do działania jako urządzenie wysokotemperaturowe. Monoblok T-CAP może produkować wodę grzewczą o temperaturze 65ºC. Jednak najwyższą efektywność energetyczną uzyskuje jako urządzenie nisko- lub średniotemperaturowe – odpowiednio A+++ dla 35ºC i A++ dla 55ºC. W urządzeniu zastosowano specjalny dwururowy wymiennik ciepła, dzięki czemu urządzenie zachowuje wydajność grzewczą przy -20ºC.

Wśród zastosowanych rozwiązań producent wskazuje także obecność filtra magnetycznego. Ma on za zadanie usuwać szkodliwy pył i szlam metalowy, co zapobiega uszkodzeniom pomp i ułatwia konserwację. Wydłuża także żywotność nie tylko samej pompy ciepła, ale i całej instalacji grzewczej. Zapewnia także zachowanie charakterystyki efektywności energetycznej.

Użytkownik końcowy doceni także zdalne sterowanie, możliwe dzięki dostępowi do chmury producenta. Daje to m.in. możliwość monitorowania zużycia energii.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment