Wilo-DrainLift SANI – elastyczność dzięki modułowości

Wilo-DrainLift SANI – elastyczność dzięki modułowości

Ciągły wzrost kosztów wody oraz stosowanie toalet o zmniejszonym zużyciu wody, wysokowydajnych pralek czy zmywarek, nieoczekiwanie wpłynęły na „strukturę” ścieków. Ten sam 1m3 ścieków ma teraz więcej ciał stałych miało to miejsce 10 lub 20 lat temu. Ponadto w ostatnich latach zaobserwowaliśmy szybki wzrost zawartości wilgotnych ściereczek w ściekach. Są one bardzo niebezpieczne zarówno dla hydrauliki pomp, jak i dla samej kanalizacji. Jednocześnie na całym świecie rosną koszty energii i siły roboczej. Stanowi to wyzwanie dla użytkowników, konserwatorów oraz producentów pomp, szczególnie w sektorze gospodarki ściekowej.

materiał przygotowany przez Partnera Strefy Instalatora – firmę Wilo


Takie zmiany sprawiają że pompy muszą pracować z większymi obciążeniami i wysoką niezawodnością. Do tego muszą być zaprojektowane tak, aby prace konserwacyjne mogły być przeprowadzone sprawnie i szybko. W odpowiedzi na zmiany oraz potrzeby rynku Wilo, jako lider rynku pompowego na świecie, prezentuje nową rodzinę urządzeń do przetłaczania ścieków w formie hermetycznych przepompowni do montażu wewnątrz budynku.

Wilo-DrainLift SANI – jednostki podnoszące z dodatkowymi obszarami zastosowania

Dzięki serii Wilo-DrainLift SANI istniejące portfolio jest usprawniane w sposób, który ma sens; jednocześnie użytkownicy mogą cieszyć się wieloma nowymi obszarami zastosowań. Jest to możliwe dzięki wysokiemu stopniowi modułowości zapewnianej przez obecnie cztery podstawowe typy. Są to typy S i M, każdy z jedną pompą, a także L i XL, każda z dwiema pompami.

Rozmiary i ulepszenia techniczne sprawiają, że urządzenie do przetłaczania DrainLift SANI może być używane niemal wszędzie. Mogą to być zarówno domy jednorodzinne, jak i bliźniaki, w wersji S lub w wersji XL – wyjaśnia Wilo Product Manager, Carsten Stremmel. – Dzięki wysokiemu stopniowi modułowości możemy zaoferować dużą liczbę wariantów, pomimo posiadania tylko czterech podstawowych typów. W rezultacie zapewnia to największą możliwą elastyczność na rynku w zakresie odbioru i transportu ścieków.

Niezawodność działania i łatwość obsługi

Rodzina produktów Wilo DrainLift SANI wyróżnia się z tłumu licznymi, przyjaznymi dla użytkownika funkcjami. Transport i instalacja są dziecinnie proste dzięki kompaktowej, lekkiej konstrukcji.

Ponadto różne dostępne opcje połączeń zapewniają dodatkową elastyczność podczas instalacji – mówi Stremmel. – Jest to dodatkowa korzyść, zwłaszcza podczas pracy w często ciasnych przestrzeniach jak szachty lub piwnicy.

Optymalna niezawodność działania jest gwarantowana przez dużą pojemność przełączania i termiczne zabezpieczenie silnika. Każda usterka wyzwala alarm niezależny od sieci; w razie potrzeby również wysłać taką informację na urządzenia mobilne jako powiadomienie push (tekstowe). W fazie rozwoju i projektowania nie poczyniono żadnych kompromisów w zakresie jakości wykonania urządzenia. Jak mówi Carsten Stremmel, wysokiej jakości materiały, takie jak stal nierdzewna, odlewy precyzyjne i techniczne tworzywa sztuczne zapewniają niezawodność i trwałość. Priorytetem przy projektowaniu nowe serii urządzeń było przygotowanie urządzenia wolnego od korozji. Agregaty ściekowe Wilo DrainLift SANI są również bardzo łatwe w utrzymaniu.

W fazie projektowania ściśle współpracowaliśmy z operatorami i instalatorami – tymi samymi ludźmi, którzy będą codziennie korzystać z produktu – mówi Carsten Stremmel. – Na podstawie ich doświadczeń skupiliśmy się w szczególności na prostej konserwacji i czyszczeniu.

Pompa pojedyncza czy podwójna? Kwestia ilości…

Wilo-DrainLift SANI-S i DrainLift SANI-M są idealne do zastosowania w domach jednorodzinnych i bliźniaczych. Wariant S jest najmniejszym i najlżejszym urządzeniem do transportu ścieków przygotowanym zgodnie z normą EN 12050-1 (bez rozdrabniacza) na rynku. Wysoka elastyczność i prosta instalacja to kluczowe cechy. W razie potrzeby można go również skonfigurować do szczególnie agresywnych płynów.

Głównym kryterium w tych obszarach zastosowań jest niezawodność eksploatacyjna – dodaje Carsten Stremmel. – Wraz z rodziną produktów Wilo-DrainLift SANI wprowadzamy na rynek portfolio urządzeń do przetłaczania. W dużym stopniu koncentrujemy się tu na wymaganiach operatorów i instalatorów, a jednocześnie oferuje maksymalną elastyczność i niezawodność działania.

Czas jest jednym z ważniejszy nieodnawialnych zasobów operatorów i wykonawców instalacji. Z tego powodu instalacja i konserwacja zostały zaprojektowane tak, aby były jak najbardziej przyjazne dla użytkownika.

Wilo-DrainLift SANI – korzyści

  • Zwartość: bardzo kompaktowy obszar zabudowy.
  • Niezawodność: przy użyciu mniejszej objętości zbiornika wszystkie DrainLift SANI mają większą użyteczną objętość niż porównywalne produkty konkurencji.
  • Komfortowa w konserwacja: łatwa wizualna kontrola zbiornika i wyłącznika pływakowego dzięki przezroczystej pokrywie konserwacyjnej.
  • Łatwa obsługa: wszystkie pompownie DrainLift SANI mają znacznie mniejszą masę w porównaniu do produktów konkurencji. Dlatego są łatwe w transporcie i przenoszeniu.
  • Podłączenie dopływu z każdej strony: dowolnie wybierane obszary dopływu zapewniają maksymalną wygodę w zakresie montażu i ilości połączeń dopływowych.
Wilo-DrainLift SANI – korzyści i elastyczność dzięki modułowości
Wilo-DrainLift SANI. Korzyści dla instalatora i użytkownika.

Dowiedz się więcej!

Warto przeczytać także:

Leave a Comment