Nowe kotły kondensacyjne Beretta – energooszczędność, inteligencja, sprawność

Nowe kotły kondensacyjne Beretta

Beretta przygotowała szereg innowacyjnych gazowych kotłów kondensacyjnych. Każdy z produktów wprowadzonych niedawno do oferty jest nasycony nowoczesnymi technologiami, dzięki którym kotły wyróżniają się energooszczędnością i wysoką sprawnością, a także są sterowalne i przyjazne dla środowiska.

materiał przygotowany we współpracy z Partnerem Strefy Instalatora – marką Beretta


EXCLUSIVE
Kocioł kondensacyjny Beretta Exclusive
MySMART
Kocioł kondensacyjny Beretta MySmart
MYNUTE X
Kocioł kondensacyjny Beretta Mynute
POWER MAX
Kocioł kondensacyjny Beretta Power Max
gazowy kocioł
kondensacyjn
y
wiszący jednofunkcyjny (R) i dwufunkcyjny (C)wiszący jednofunkcyjny (R) i dwufunkcyjny (C)wiszący jednofunkcyjny (R) i dwufunkcyjny (C)kompaktowy wiszący
zakres mocy cieplnej
[kW]
3,7 ÷ 18,0 (model 25R i 25C)
5,1 ÷ 32,0 (model 35R)
6,0 ÷ 35,0 (model 42R)
2,8 ÷ 20,03,6 ÷ 20,0 (model 20R i 25C)
4,90 ÷30,0 (model 30R)
użyteczna nominalna moc cieplna [kW]:
34,4; 44,2; 56; 68; 88; 95; 110; 129
klasa energetyczna (dla ogrzewania)A+*A+*A+*A
wymiary [mm]
szer. x gł. x wys.
420 x 275 x 740 (model 25C i 25R)
420 x 350 x 740 (model 35R i 42R)
780 x 358 x 400420 x 275 x 740 (model 20R i 25C)
420 x 350 x 740 (model 30R)
600 x 435 x 1000 (modele
50 P DEP, 50 P, 65 P, 80 P, 100, 110)
600 x 435 x 1165 (modele 130, 150)
* klasa efektywności energetycznej A+ dla systemu ogrzewania w przypadku podłączenia programatora BeSMART w trybie komunikacji cyfrowej OT.

Gazowe kotły kondensacyjne Beretta dla domów jednorodzinnych i dużych budynków.

Exclusive – innowacyjna automatyczna kontrola spalania

W nowym kotle kondensacyjnym Exclusive nowa konstrukcja, system spalania ACC oraz zaawansowana elektronika łączą się z kompaktowymi wymiarami. Dzięki temu kocioł sprawdzi się w instalacjach nowych i modernizowanych w domach i mieszkaniach, dopasowując się do potrzeb użytkowników.

Kocioł kondensacyjny Exclusive

Exclusive: główne korzyści dla instalatora i użytkownika

 • prawdziwie uniwersalny – samoczynnie dostosowuje się do rodzaju spalanego gazu (bez konieczności przezbrajania), dzięki aktywnej kontroli spalania przez system ACC. Zasilanie LPG wybiera się za pomocą parametru w interfejsie kotła (bez zestawu przezbrojeniowego).
 • wysoce efektywny energetycznie – sezonowa sprawność energetyczna ogrzewania 94%. Można uzyskać klasę efektywności energetycznej A+ dla systemu ogrzewania w przypadku podłączenia programatora BeSMART Wi-Fi. Jest wyposażony w Pompę o EEI ≤ 0,20 (H do 6 m, regulowana elektronicznie do 7 m). 
 • elastyczny pod względem instalacji – może być zamontowany naściennie, ale też w zabudowie.
 • bardzo łatwy w instalacji i konserwacji – ma kompaktowe wymiary, co ułatwia instalację w dowolnej przestrzeni, a dzięki dostępowi do większości komponentów z panelu przedniego konserwacja jest łatwa i szybka.
 • bezpieczny i niezawodny – ma ochronę przed zamarzaniem do –5°C w standardzie oraz najwyższy stopień ochrony IPX5D
 • sprawny i niskoemisyjny – emisja NOx klasy 6, zgodnie z europejską dyrektywą UNI EN 15502

MySMART – kocioł inteligentny z zaawansowanym sterowaniem

Kocioł MySMART standardowo wyposażony jest w nowy inteligentny programator BeSMART WiFi, który pozwala cieszyć się najwyższym poziomem komunikacji oraz możliwością sterowania komfortem cieplnym i kotłem poprzez mobilną aplikację na smartfonie lub tablecie. To inteligentne rozwiązanie zapewnia pełne wykorzystanie możliwości technologicznych kotła!

Kocioł kondensacyjny MySMART

MySMART: główne korzyści dla instalatora i użytkownika

 • doskonale adaptuje się do potrzeb – służy temu płynna regulacja mocy w pełnym zakresie, a potwierdza certyfikat RANGE RATED – możliwość dostosowania mocy maksymalnej do wymagań instalacji.
 • wysokie możliwości regulacji i sterowania – nowy inteligentny programator BeSMART WiFi, wbudowany moduł regulacji pogodowej, wyposażony w sondę zewnętrzną, możliwość sterowania dwoma lub trzema obiegami grzewczymi c.o. (CONNECT AT–BT LE (EX.G.), CONNECT BASE MIX 1 LE lub MIX 2 LE)
 • wysoki komfort ciepłej wody użytkowej – zgodnie z normą PN-EN 13203-1: 2006.
 • wsparcie dla użytkownika i instalatora w codziennej obsłudze i konserwacji: ciekłokrystaliczny, czytelny wyświetlacz LCD, a dla instalatora także system autodiagnostyki z precyzyjnym określeniem rodzaju ewentualnej usterki poprzez kody błędów.
 • bezpieczny i niezawodny – ma najwyższy stopień ochrony IPX5D oraz cykl antyzamarzaniowy i antyblokujący pompę.

MYNUTE X – współpraca innowacyjnych rozwiązań

W wiszących kotłach kondensacyjnych MYNUTE X zastosowano szereg innowacji, podnoszących parametry pracy kotła – od wymiennika ciepła ze stali nierdzewnej po nowy interfejs elektroniczny. Urządzenia dostępne są w wersji jedno- i dwufunkcyjnej. Cechują się nie tylko wydajnością i niskim zużyciem gazu, ale też elastycznością instalacji i nowoczesnym wyglądem. Dzięki temu spełnią szereg potrzeb, sprawdzając się w instalacjach nowych i modernizowanych, praktycznie w każdej przestrzeni.

Kocioł kondensacyjny Mynute X

MYNUTE X: główne korzyści dla instalatora i użytkownika

 • efektywnie dopasowuje się do potrzeb – jest wysoce efektywny energetycznie dzięki nowemu, innowacyjnemu wymiennikowi ze stali nierdzewnej oraz pompie o EEI ≤ 0,20 (H do 6 m). Zachowuje znakomitą energooszczędność w szerokim zakresie modulacji (do 1:8).
 • bardzo łatwy w instalacji i konserwacji – zapewnia łatwe podłączenie komina dzięki systemowi CLICK-FIT bez potrzeby stosowania dodatkowego kołnierza. Zaś dzięki dostępowi do wymiennika z panelu przedniego konserwacja jest łatwa i szybka.
 • bezpieczny i niezawodny – ma najwyższy stopień ochrony IPX5D, a także wbudowany zawór antyzwrotny spalin oraz atest C(10).
 • sprawny i niskoemisyjny – emisja NOx klasy 6, zgodnie z europejską dyrektywą UNI EN 15502.

Power Max – innowacyjne rozwiązanie dla dużych budynków

Power Max to nowy kondensacyjny kocioł wysokiej mocy, który przeznaczony jest zarówno do zastosowania pojedynczego, jak i w kaskadzie (nawet do 1120 kW). Daje w ten sposób nowym i modernizowanym dużym budynkom możliwość wydajnego, energooszczędnego i w pełni komfortowego ogrzewania centralnego oraz przygotowania c.w.u.

Kocioł kondensacyjny Power Max

Power Max: główne korzyści dla instalatora i użytkownika

 • do pracy pojedynczej i w kaskadzie (do mocy 1120 kW) – dzięki wbudowanemu systemowi sterowania każdy kocioł w kaskadzie może być skonfigurowany jako „zarządzający” lub „zależny” (ten sam kod katalogowy kotła).
 • doskonale adaptuje się do potrzeb także w układzie kaskadowym – płynna i modułowa regulacja mocy w układzie kaskadowym.
 • wysokie możliwości regulacji i sterowania – wbudowany moduł regulacji pogodowej, możliwość niezależnego sterowania dwoma obiegami grzewczymi: c.o. (strefą wysokiej temperatury) i c.w.u. (w zasobniku); możliwość zarządzania nawet 16 strefami grzewczymi (z wykorzystaniem zestawu dostępnego jako akcesorium dodatkowe); możliwość zdalnego sterowania (wejście 0–10 V lub Modbus).
 • bezpieczny i niezawodny – ma ochronę przed rozwojem bakterii Legionella (wbudowana funkcja „Anti-Legionella”) oraz najwyższy stopień ochrony IPX5D.
 • sprawny i niskoemisyjny – emisja NOx klasy 6, zgodnie z europejską dyrektywą UNI EN 15502.

Poszukujesz innego zastosowania? Znajdź swoje urządzenie Beretta!

Warto przeczytać także:

Leave a Comment