SkillsChallenge 2022 – swobodna forma, poważna sprawa

SkillsChallenge w Poznaniu

Chcesz sprawdzić swoje umiejętności zawodowe? Masz okazję. Na Targach Instalacje MTP i WorldSkills Poland wraz ze znanymi producentami – Grohe, Wavin i Wilo – zapraszają na wydarzenie edukacyjne pod nazwą SkillsChallenge. Młody wykonawco, podejmij wyzwanie i sprawdź się!

Inicjatywa zachęca uczniów szkół branżowych, studentów i młodych pracowników, w wieku 18-23 lata, do sprawdzenia swoich umiejętności zawodowych. Wszystko na luzie, ale z solidnym wsparciem ekspertów – na odważnych czeka wykonanie krótkich zadań przygotowanych przez producentów. Po wykonaniu zadań, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma informacje od eksperta, w jaki sposób wykonał swoje zadania.

Strefa SkillsChallenge będzie dostępna na Targach Instalacje w dniach 25-27 kwietnia: hala 5, stoiska 44-53C.

Wydarzenie edukacyjne SkillsChallenge ma zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z producentami. Chodzi także o promowanie zawodu profesjonalnego instalatora i inżyniera we współpracy ze szkołami branżowymi i uczelniami technicznymi. Najlepsi uczestnicy zostaną zaproszeni do udziału w eliminacjach do zawodów SkillsPoland w konkurencji instalacje sanitarne i grzewcze. Zwycięzca zawodów weźmie udział w zawodach międzynarodowych EuroSkills 2023 w Polsce.

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy. Są to WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej. Towarzyszą im także rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami. Konkursy promują także najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym. To największe tego rodzaju zawody na świecie.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment