Dołącz do obrad X Kongresu PORT PC [dostępna transmisja online]

X Kongres PORT PC

Jubileuszowy, X Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) odbędzie się 2 czerwca 2022 r. w Krakowie. Tegoroczne wydarzenie, ważny moment w 11-letniej historii PORT PC, będzie miało formę hybrydową. Prelekcje Kongresu odbędą się zarówno na żywo, jak i formie transmisji online.

Kongres PORT PC stanowi bardzo wydarzenie branży pomp ciepła w Polsce, rokrocznie gromadząc kilkuset specjalistów branżowych. Kongres budzi zainteresowanie zarówno wśród osób uczestniczących w nim na żywo, jak i online. Na przykład w 2021 r. w Kongresie prowadzonym online wzięło udział ponad 1000 osób.

X Kongres PORT PC – tematyka

Wiodącym zagadnieniem X Kongresu PORT PC będą nowe wyzwania, ale także możliwości dla branży pomp ciepła. Omówione będą m.in. obowiązujące pogramy dofinansowania dla pomp ciepła. Prelegenci przybliżą także sytuację w dwóch kluczowych dla branży krajach w Europie: w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Nie zabraknie wskazania wyzwań stojących przed branżą w Polsce czy optymalnych programów wsparcia w Europie. uczestnicy poznają też nowe standardy branżowe PORT PC dotyczące dolnych źródeł ciepła dla pomp ciepła. Zostaną także przedstawione działania w branży pomp ciepła oraz wskazówki jak musi zmienić się rynek w Polsce w najbliższych latach.

Na tegorocznym Kongresie odbędą się następujące sesje tematyczne:

  • Rynek pomp ciepła w Polsce i na Świecie. Nowe wyzwania dla branży pomp ciepła.
  • Pompy ciepła w Polsce – panel dyskusyjny
  • Nowe programy dofinansowań do pomp ciepła. Program „Moje ciepło”, „Czyste Powietrze” i inne programy wsparcia
  • Dolne źródła dla pomp ciepła
  • Działania w branży pomp ciepła. Jak musi się przygotować rynek?

Zobacz planowany program Kongresu.

Goście specjalni

Gośćmi specjalnymi X Kongresu będą m.in.:

  • Paweł Mirowski – Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW),
  • Jan Rosenow – dyrektor Programów Europejskich z The Regulatory Assistance Project,
  • Phill Hurley – Prezes Zarządu Heat Pump Association (HPA),
  • Miłosz Karpiński – analityk energetyczny International Energy Agency (IEA),
  • Marek Miara – Bussiness Developer Heat Pumps w Fraunhofer ISE.

Praktycznie wszystkie prognozy dotyczące przyszłości zastosowania pomp ciepła znalazły potwierdzenie w kluczowym znaczeniu w obecnej polityce klimatycznej Unii Europejskiej i Europejskim Zielonym Ładzie. Co jest też istotne, dotyczy to również opublikowanej w maju 2021 mapie drogowej „Net Zero by 2050” Międzynarodowej Agencji Energii. Obecnie najważniejszym wyzwaniem jest szybki rozwój branży producentów pomp ciepła i osprzętu w Polsce oraz zapewnienie fachowej siły instalacyjnej. Będą to jedne z najważniejszych tematów X Kongresu PORT PC.

Paweł Lachman, Prezes PORT PC

X Kongres PORT PC – uczestnicy

PORT PC zaprasza do udziału w Kongresie instalatorów, projektantów, audytorów i certyfikatorów energetycznych, przedstawicieli organizacji branżowych, instytucji związanych z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, przedstawicieli samorządów i innych przedstawicieli branży grzewczej, oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką efektywnych budynków przyszłości.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia wraz z informacją o rejestracji na Kongres znajdują się na stronie internetowej: www.portpc.pl/kongres.

Warto przeczytać także:

Leave a Comment